3+1 nej podniků na brunch v Praze

Asi nejčastější otázka, kterou na svých sociálních sítích dostávám je, kam si v Praze zajít na snídani nebo brunch, tak jsem se rozhodla, že vám sepíšu svý oblíbený místa. Všechny tyhle podniky maj samozřejmě spoustu vegan options, takže se nemusíte bát, že byste si nic nevybrali ☺️ 

 

1. Moment

Moment je moje srdcovka ❤️ chodím tam od prvního dne, kdy otevřeli. Začínala jsem tehdy s veganstvím a jejich dorty mě naprosto uchvátily. Moment je čistě veganskej podnik, takže máte na výběr spoustu sladkejch i slanejch dobrot, přes lívance a ovesný kaše až po English Breakfast! Jídlo, kterýmu v Momentu nemůžu nikdy odolat je Bagel Seitan & Cheese. Jestli je něco, co byste si určitě měli dát, tak je to tohle. Věřte mi, že když vyzkoušíte tenhle bagel, budete se příště muset přemlouvat, abyste si dali něco jinýho, protože se vám o něm bude i zdát. Určitě ale můžu doporučit i Shawarmu, omeletku nebo sendvič. Jo a na pití si rozhodně dejte Chai Latte!

 IMG_1289    IMG_0138

2. Coffee Room

Když mám chuť na něco zdravějšího, namířím si to většinou do Coffee Roomu. Jejich avokádový toasty s kváskovým chlebíkem jsou dokonalý, takže tak v 90% případů padá volba právě na ně. Granola je taky výborná a je možný si jí dát i ve veganský verzi tak, že si k ní místo jogurtu dáte nemlíko a místo medu javorovej sirup. Kafe maj v Coffee Roomu výborný, takže pokud potřebujete trošku probudit, můžu jedině doporučit. No a v neposlední řadě tam teď maj novinku - Punchak Cake - no a to vám byla láska na první pohled! Nejvíc cute růžovej dezertík, kterej nezklamal ani svou chutí. Čekám na otevření Punchak Shopu (pretty please)

IMG_0174    IMG_8748_1  

A tohle je ten dokonalej Punchak Cake ❤️ Nejlepší je společně s Beetroot Latte, který je teď docela hitovka a musím říct, že ať to zní jak chce, je to výborný! Řepu tam opravdu není cítit, ale dodává latéčku tuhle cute růžovou barvu a pokud nejste fanda kávy, musíte tenhle drink vyzkoušet. Btw, taky vás vždycky nejvíc potěší, když vám nakreslí nějakej obrázek na kávu? Tahle rybka a srdíčková květinka byla prostě top ☺️

coffeeroom


3. Cafefin

Občas (hodně často) se mi zasteskne po Asii a vydám se do Cafefinu na vietnamský dobrotky. Moje all time favorite je tam Bahn Mi s tofu a když mám chuť na sladký, neodolám rýžový Chao kaši (sticky rice), která chutná úplně jako v Asii ☺️ Chao si v Cafefinu můžete dát hned v několika variantách, podle toho na co máte zrovna chuť. Na pití si ráda dávám maracujové limčo nebo jeden z jejich výborných čajů.   

IMG_0397    IMG_0392
 

+1 Donut Shop Prague

No a pokud nestíháte a chcete si dát nějakej rychlej take away, tak můžete skočit do Donut Shopu pro donut a kafíčko ❤️ Co si budem povídat, donuty se hoděj na snídani, oběd, večeři i svačinu! Mezi mý oblíbence patří Chai and Maple Walnuts, Matcha a nově taky Pretzels and Chocolate Ganache. Většinou maj 4 - 5 druhů vegan donutků a občas jsou i vegan šneci - no neber to!

IMG_0173    IMG_1435    

                                                                                        (when your donuts keep making jokes)

 

Odkazy na podniky:

Moment
IG: https://www.instagram.com/veganmoment/ 
FB: https://www.facebook.com/veganmoment/ 
http://www.cafemoment.cz

Coffee Room
IG: https://www.instagram.com/coffeeroomprague/ 
FB: https://www.facebook.com/CoffeeRoomPrague/
http://www.coffeeroom.cz 

Cafefin
IG: https://www.instagram.com/cafefinvpraze/ 
FB: https://www.facebook.com/cafefinvpraze/ 
http://www.cafefinvpraze.com 

Donut Shop
IG: https://www.instagram.com/donutshopprague/ 
FB: https://www.facebook.com/donutshopprague/ 
http://donutshopprague.cz