Limetkový raw dort z avokáda

UNADJUSTEDNONRAW_thumb_632

Tenhle raw dortík si prostě zamilujete ❤️ V letních měsících to chce něco osvěžujícího a tahle limetková dobrota je na to úplně ideální. Nepotřebujete na ni žádný super skills, všechno jen nahážete do mixéru, rozmixujete, upravíte do dortový podoby, šoupnete to přes noc do lednice a máte hotovo. Nezapomeňte na důležitou část - zdobení čerstvým ovocem, který je zrovna v sezóně. Já na tomhle dortíku miluju borůvky, maliny a jahody a taky mátu nebo meduňku. Tip: Nejlíp chutná na pikniku v parku nebo na zahrádce ☺️


Korpus 
1/2 hrnku mandlí
1/2 hrnku lískových ořechů
80 g namočených datlí

Krém
3 avokáda
1 citron nebo limetka
1/2 hrnku kokosovýho oleje 
1/2 hrnku rostlinného mléka
1/2 hrnku rýžovýho sirupu

Důležitá věc, kterou jsem u prvního raw dortu udělala špatně: Na korpus si nejdřív rozmixujte ořechy a až potom přidejte datle. Pokud tam hodíte všechno najednou, mixér bude mít problém to zvládnout ☺️ Pokud nepoužíváte čerstvý datle, předem si je namočte, aby byly měkčí. 

Můžeme se vrhnout na krém. Kokosový olej si roztopíme a potom jednoduše všechny ingredience přidáme do mixéru a mixujeme dokud se nám nevytvoří krásná krémová konzistence. 

Připravíme si 23 cm velkou dortovou formu, vyložíme si jí pečícím papírem a z připravené hmoty vytvoříme raw korpus. Na korpus nalejeme připravený krém a dáme ztuhnout přes noc do lednice.

Dortík zdobíme, oříšky, čerstvým ovocem, kokosem, čokoládou nebo čímkoliv, co máte rádi nebo co máte zrovna po ruce ☺️

Pokud budete recept zkoušet, nezapomeňte mě označit na Instagramu ❤️