Vegan French Toast

IMG_4185_2   IMG_4135_2

Veganskou verzi french toastu jsem nikde dlouho neviděla, tak jsem si řekla, proč si ho neudělat doma! Je to supr easy a výborný - ideální kombinace ❤️ K french toastu jsem si ale docela dlouho hledala cestu. Když jsem ho poprvý zkusila, přišel mi pěkně hnusnej, bylo to celý takový rozblemcaný (tohle slovo miluju haha) a prostě nedobrý. A víte, jak to je. Když vám něco někdo takhle na poprvý zhnusí, už to nechcete ani zkusit znova. Byla to sice asi chyba kuchaře a ne chyba french toastu jako takovýho, ale já o něj prostě ztratila zájem. Pak jsem si ho ale udělala doma a mňam! Zamilovala jsem se do něj a teď si ho dělám dokonce šastěji než lívance. Kdybyste mi ještě před pár měsíci řekli, že si dám radši french toast než lívance, řeknu vám, že jste se asi zbláznili. No a koukejte na mě teď! Takže, tady je recept a doufám, že si pochutnáte a zamilujete se tak jako já!

3/4 hrnku cizrnové mouky
1 lžička citronové kůry
1/2 lžičky skořice
špetka soli
1/3 hrnku a 2 lžíce rostlinného mléka
2 lžíce javorového sirupu
2 lžičky kokosového oleje

+ toasty

Příprava je opravdu jednoduchá ☺️ Ve větší míse (aby se nám tam vešel toast) si smícháme si cizrnovou mouku, citronovou kůru, skořici a sůl. Přidáme rostlinný mlíko, javorovej sirup a rozpuštěný kokosový olej. Vše pořádně promícháme a vytvoříme tak těstíčko na náš french toast. Toast do něj na chvilku ponoříme a necháme ztéct přebytečný těsto. Záleží na vás, jak moc ho na toastu chcete (já ho mám radši víc).

Sporák nastavíme na mírnou teplotu, na pánvi si rozpálíme kokosovej olej a pomalu french toast opečeme. Je důležitý ho dělat na mírným ohni, aby se těsto z cizrnový mouky pořádně propeklo. Opečeme z obou stran dozlatova a servírujeme s čímkoliv, na co máme zrovna chuť. Já jsem tentokrát zvolila jahodovou marmeládu, rostlinný jogurt, čerstvý borůvky, jahody a nahoru ještě extra dávku javorovýho sirupu, protože (buďme upřímní) s javorovým sirupem je všechno dokonalý!

Pokud budete recept zkoušet, nezapomeňte mě označit na Instagramu ❤️ Moc ráda koukám na vaše výtvory a mám radost, že vám chutná!